Каналізація приватного будинку

Март 31, 2020

Не один приватний будинок не обходиться без системи або систем каналізації. Існують різні типи каналізації приватного будинку, від найпростіших у вигляді вигрібних ям, до дорогих систем об'єднують системи дренажу, зливового зливу, каналізації будинку і очисних споруд.

На этом сайте есть качественная Внутренняя канализация для дома купить в Минске по доступной цене.

Для початку зазначимо, що всю каналізацію заміського будинку можна розділити на зливовий водовідвід і каналізацію господарсько-побутового призначення. Окремо можна виділити дренаж фундаменту. Залежно від розмірів будинку, особливості його конструкції та інших факторів монтуються всі системи каналізації в об'єднанні або їх різні поєднання. Об'єднана система каналізацій називається общесплавной. Каналізації, виконані окремо називають роздільними.

Безсумнівно, обов'язкове господарсько-побутова система, яка збирає і відводить зливні води з самого будинку. Розділяють господарсько-побутову каналізацію на каналізації внутрішню і зовнішню. По суті, це одна каналізаційна система, а поділ проводиться за місцем монтажу і елементам конструкції.

Внутрішня господарсько-побутова каналізація

Внутрішня каналізація збирає стічні води всередині будинку і відводить їх в зовнішню каналізацію. У систему внутрішньої каналізації входить система каналізаційної вентиляції.

Зовнішня господарсько-побутова каналізація

Зовнішня побутова каналізація відводить стоки з внутрішньої каналізації до локальних очисних споруд або септиків або вигрібних ям. У їх конструкції входять: насоси, трубопроводи, колодязі, випуски, фільтри і т.д.

Типи каналізації приватного будинку

Детальніше зупинимося на основних типах побутової зовнішньої каналізації, а саме:

Яма вигрібна;

септик;

Колодязь фільтруючий.

Яма вигрібна

Найпростіший спосіб влаштувати зовнішню каналізацію це зробити вигрібну яму. По-суті, це проста ємність (яма) в землі, закрита кришкою, куди зливаються всі зливні води будинки. Стіни ями або бетонуються, або викладаються цеглою. Стіни ями герметизуються бітумом. Так само, як і в першому колодязі септика, дно ями бетонують, щоб каналізаційні води не потрапляли в грунт. Люк ями це бетонна плита з отвором для викачування відходів.

Перевага вигрібної ями одне, це дешевий монтаж і простий пристрій в порівнянні з іншими видами каналізації.

Недоліків декілька. Перш за все «не вбиваємо» запах, а також, частий замовлення асенізатора для очищення ями.

Підходить вигрібна яма для невеликих приватних будинків з малою кількістю сантехнічних приладів.

Рассказать о статье