​Переваги та недоліки профільованого листа в якості покрівельного покриття

Май 5, 2021

Профільований лист - легкий, міцний, стійкий до механічних пошкоджень, неагресивний і економічний матеріал. Не дивно, що його так часто використовують в будівництві, особливо на дахах. Профільований лист можна використовувати для покриття дахів приватних будинків і багатьох інших будівель (виробничих цехів, складів, господарських будівель і т. д.). Найбільш економічно покривати великі і прості скати даху профільованим листом.

Через невелику вагу покрівельний профнастил використовують на конструкціях, які не можна навантажувати керамічної або цементної черепицею. Профільований лист, незважаючи на свою легкість, дуже міцний. Його важко пошкодити, і тому він не схильний до руйнівної дії сильних вітрів і інших сильних погодних явищ. Правильно встановлений на даху, він забезпечує її належний захист на довгі роки використання.

Оцинкована сталь, з якої виготовлений профільований лист, стійка до води і вологи, завдяки чому практично ніколи не іржавіє (крім неякісних листів, на використанні яких не варто економити).

Незважаючи на безліч переваг, покрівельний профільний лист має і недоліки. Шум, що виникає, наприклад, в результаті попадання дощу на матеріал, є істотним. У багатьох випадках цей дефект не має значення, але в разі будинків з мансардою (особливо якщо спальні розташовані під дахом) шум листового металу може бути дуже набридливим, що слід враховувати на етапі проектування будівлі. Цей ефект може до деякої міри обмежувати ізоляцію з мінеральної вати, яка добре гасить шум.

Які даху роблять з профільного листового металу?

Оскільки 1 м² профлиста з товщиною серцевини 0,5 мм важить всього 5 кг, цей матеріал не вимагає складної і особливо міцної основи. Тому очевидно, що його використання значно знизить загальні інвестиційні витрати. Однак вибір листа в якості укривного матеріалу не може визначатися виключно економічними міркуваннями. В цьому випадку важливіше форма даху і кут нахилу.

Профільований лист зазвичай кладуть на великі і прямі поверхні, що визначається не тільки візуальними ефектами, а й витратою матеріалу. У разі складних багатоскатних дахів або скатів, збагачених численними слуховими вікнами, використання листового металу не матиме нічого спільного з естетикою або рентабельністю. Немає сенсу розрізати металеві листи на мініатюрні шматочки. Замість таких заходів набагато краще вибрати інше покриття (бажано малогабаритне, наприклад, плитку або фіброцементну плитку).

Ще одним фактором, що визначає вибір профільного листа для покриття, є кут нахилу. Цей матеріал можна укладати на плоскі покрівлі і дахи з малим кутом нахилу конструкції (в цьому випадку необхідно враховувати необхідність додаткової герметизації покрівлі). Верхня межа становить 90 °, тому на практиці трапецієподібний лист підходить для покриття дахів з будь-яким кутом нахилу.

Рассказать о статье