Механічна вентиляція: недоліки та переваги

Июль 23, 2021

Вентиляційна система - одна з найважливіших в будь-якому приміщенні. Завдяки їй відбувається поставка кисню, видаляється зайва волога, зменшується концентрація в повітрі шкідливих речовин.

Профессиональный монтаж вентиляции под ключ по очень выгодной цене.

Механічна вентиляція буває:

Витяжна. У такому варіанті в канал, по якому проходить повітря, встановлюється вентилятор.

Припливна. В основному не застосовується.

Припливно-витяжна. Це найбільш ефективний вид вентиляції, поширений в приватних будинках.

Як і у будь-якої системи, у механічної вентиляції є ряд недоліків і переваг. Їх необхідно знати, щоб мати об'єктивне уявлення про подібному способі очищення повітря в приміщенні.

переваги

Можливість регулювання. Використовуючи систему механічної вентиляції, можна виробляти регулювання розподілу повітря по окремих кімнатах. При цьому інтенсивність обміну визначається самим користувачем.

Чистота повітря. У вентиляційному каналі розташований фільтр, через який проходить надходить з вулиці повітря, одночасно очищаючись.

Герметичність. Завдяки внутрішнім вентиляційних каналах, механічна вентиляція має властивість шумоізоляції.

Економія тепла. За рахунок вентиляції можна знизити витрати на опалення. Це стає можливим за рахунок витіснення тепла з виведеного повітря. Пристрої, що витісняють тепло (рекуператори) можуть зберігати тепло до 90%.

недоліки

Висока ціна. Механічна вентиляція, крім своєї дорожнечі установки, відрізняється і високою вартістю експлуатації. Цей фактор не сприяє її популярності серед користувачів з низьким рівнем доходів.

Регулярність забруднення. Перед тим, як встановлювати механічну вентиляцію і запускати її в експлуатацію, необхідно очистити вентиляційні канали. Плюс до цього, для забезпечення подальшої правильної роботи всієї системи потрібно періодична заміна фільтрів.

Заміна вкладишів. Вентиляційні фільтри, які мають функцію заощадження тепла, потребують заміни вкладишів з зимових на літні. Така процедура сприяє підвищенню інтенсивності вентиляції в літні періоди, коли немає необхідності в рекуперації тепла з виводиться повітря.

Присутність шумів. Механічна вентиляція не відноситься до абсолютно безшумним. При роботі такої системи чути звук роботи вентилятора, не кажучи вже про шум повітря, який проходить через вентиляційні решітки і по каналах.

Однак, навіть при наявності перерахованих вище недоліків, механічна вентиляція досить ефективна як система очищення повітря. Є випадки, коли саме вона найбільш бажана при установці. Наприклад, її по достоїнству зможуть оцінити користувачі, які особливо чутливі до якості повітря. При будівництві нових будинків механічна вентиляція теж найбільш оптимальна. Рекомендується вона і для тих, хто схильний до алергії (тільки в цьому випадку потрібно більш часто міняти вентиляційні фільтри).

Тепер, дізнавшись про плюси і мінуси механічної вентиляції, ви можете самі прийняти рішення про доцільність її установки.

Рассказать о статье