Пристрій стельового вентилятора

Октябрь 30, 2019

Вентилятор складається з наступних ключових компонентів:

електродвигун

Корпус стельового вентилятора - декоративний корпус, «що охоплює» стельовий вентилятор. Зазвичай виготовляється з пластика або металу

На этом сайте вы сможете найти качественный вентилятор потолочный лопастной купить по доступной цене.

Лопаті вентилятора. У стельових вентиляторів може бути різна кількість лопатей, у найпоширеніших моделей їх від трьох до шести. Однак деякі майстерні виготовляють вентилятори, які більше підкреслюють інтер'єрні особливості приміщень, ніж перемішують повітря. Зниження технічних показників у таких моделей цілком зрозуміло: просто деякі аеродинамічні тонкощі принесені в жертву оригінальному дизайну. У таких стельових вентиляторів може бути скільки завгодно лопатей: і одна, і вісім, і п'ятнадцять. При виготовленні та оформленні лопатей використовуються різні способи декоративного оздоблення і безліч матеріалів: метал, пластик, МДФ, натуральне дерево та інші.

Скоба або планка кріплення вентилятора. Скоба, планка (або на сленгу «праска») призначена для кріплення лопатей до корпусу стельового вентилятора. Зазвичай виготовляється з металу.

Пристрої кріплення вентилятора до стелі

Досить часто при монтажі використовують систему «ball-and-socket» (система «шара і гнізда»). У такій системі присутній пластикове або металеве півкуля, яке закріплюється на кінці штанги. В півкулі є паз під металеву скобу. Півкуля міцно притискається до штанги, а монтажна пластина з допомогою скоби одягається на півкулю. Деякі компанії придумали модифікації цієї системи. Часто при монтажі використовують систему J- образного гака. На практиці застосовують два варіанти:

Перший варіант: J-гак - це шпилька, на одному кінці якої різьблення, а інша загнута більше ніж на 90 °. Такий спосіб монтажу використовують, якщо є можливість кріплення із застосуванням шпилькових з'єднання.

Другий варіант: J-гак - це саморіз, на одному кінці якого різьба зі свердлом, а інший загнутий більше, ніж на 90 °. Такий спосіб використовується, якщо є можливість закриття гак в стелю (з дюбелем або без нього).

Штанга стельового вентилятора. Призначена для зміни відстані від стелі до лопатей вентилятора. У комплекті з стельовим вентилятором, як правило, поставляється штанга довжиною до 0,5 м. Однак, при необхідності можна змонтувати укорочений (до 0,25 м) або подовжений (до 1,5 м) варіант штанги. При виборі штанги слід враховувати, що висота від підлоги до лопатей стельового вентилятора повинна бути не менше 2,3 м.

Ковпаки стельового вентилятора. На багатьох моделях присутня два ковпака: верхній і нижній.

Нижній - розташований внизу штанги (над корпусом вентилятора). Служить для того, щоб приховувати дроти, клемник, такі частини як конденсатор, внутрішні компоненти регулювання і т. Д. Верхній - розташований під самою стелею на верхній частині штанги. Служить для того, щоб приховувати пристрій кріплення стельового вентилятора до стелі. Зазвичай ковпаки виконані з пластика або металу.

Декоративні елементи стельових вентиляторів. Служать для приховування гвинтів, за допомогою яких лопаті кріпляться до «прасок». Виконані з пластика, металу або іншого матеріалу.

Перемикачі, регулятори швидкості, контролери, пульти дистанційного керування вентилятора

Розрізняють декілька видів регулювання вентиляторів:

Регулювання на корпусі стельового вентилятора. Більшість моделей стельових вентиляторів є реверсивними, що дозволяє вибрати напрямок створюваного ними повітряного потоку - вниз або вгору. Для реалізації цієї функції на корпусах вентиляторів передбачені перемикачі. Так само ці вентилятори, як правило, оснащені шнурами-перемикачами, один з яких дозволяє включити або вимкнути світильник (якщо такий є), а інший - вибрати одну з декількох можливих швидкостей обертання лопатей вентилятора.

Регулятори швидкості 3-х, 5-ти швидкісні (трансформаторні) і плавні (тиристорні), пульти дистанційного керування. Регулятори швидкості дозволяють перемикати швидкості стельового вентилятора поступово або плавно, вмикати-вимикати люстру вентилятор, включати вимикати світильник, вибирати напрямок обертання лопатей.

Світильники стельового вентилятора

Розрізняють стельові вентилятори:

Без світильників і без можливості установки будь-якого світильника на корпус вентилятора.

Без світильника з можливістю установки додаткових світильників як аксесуарів - від 1 до 5 (але іноді до 10-12 штук).

Стельові вентилятори зі світильником в комплекті від 1 до 5 (але іноді до 10-12 штук), з направленням світіння вгору і вниз. Як правило, цоколі у люстр вентиляторів - E27 і E14. Передбачена можливість використання енергозберігаючих ламп.

Рассказать о статье