Що таке «терасування» і навіщо воно потрібне?

Март 23, 2021

Плоский пейзаж дачної ділянки часто виглядає досить одноманітно. Для того щоб додати естетики садовій ділянці або квітковим насадженням біля будинку, застосовують створення горизонтальних майданчиків - терас. Також без терасування не обійтися, коли ділянка має складний рельєф. Це часто трапляється на схилах гір, біля водойм, річкових низин і ярів. Іноді великий кут нахилу місцевості є наслідком будівельних робіт.

На сайте https://landshaftnyj-dizajn-tyumen.ru/ вы можете заказать ландшафтный дизайн у лучших специалистов.

І в першому, і в другому випадку створення горизонтальних майданчиків дозволяє «облагородити» ділянку і надати йому новий вигляд. Правильно спроектована тераса перешкоджає підмивання ділянки талими і дощовими водами і не дає розвиватися ерозії грунту.

Основні елементи терас:

Підпірна стінка

фундамент

дренажна труба

Терасні сходи

Рослини для створення неповторного образу на ділянці

Підпірна стінка.

Головним елементом будь-якої тераси є підпірна стінка. Це може бути дерев'яна, кам'яна, цегляна і навіть металева конструкція. Її основне завдання - перешкодити розмивання грунту і надати дачній ділянці неповторний вигляд.

Найбільш простими є бетонні підпірні стінки. Їх висота сягає трьох метрів, а надійність не викликає сумнівів. Також часто можна побачити використання цегли для створення невисоких терас. Для підкреслення краси ландшафту використовують т.зв. «Суху кам'яну кладку». Це найбільш естетичний і трудомісткий вид створення підпірних стінок для ідеального терасування дачних і садових ділянок. Декоративне каміння ретельно шліфуються і підганяються один до одного. При цьому зникає потреба в облицювальних матеріалах і цементному розчині.

Фундамент.

Потужний фундамент потрібен, в основному, для масивних бетонних терас. Їм заповнюють спеціальні траншеї, щоб запобігти просідання всієї конструкції через селевого вимивання і ерозії. Дренажна труба.

Без неї не вийде повністю позбутися від скупчується на поверхні води, що може призвести до обвалення або перекосу тераси. Терасні сходи.

Для переходу з однієї ніші на іншу використовують спеціальні сходи. Це гармонійно вмонтовані в загальну конструкцію ступені, за якими зручно ходити і які надають якийсь шарм всій терасі. Їх ущільнюють бетонною основою і облицьовують природним каменем. У підсумку виходить приваблива і функціональна конструкція з досить довгим терміном життя.

Прикраса терас рослинами.

Зелені і квітучі різним кольором ніші виглядають просто чудово! Але для цього необхідно підібрати такі рослини, які мають не дуже потужну кореневу систему.

В цьому плані ідеальні папороті і седуми. Привабливо виглядає настурція зі своїми оригінальними квітами. Іноді навіть на нішах укорінюють плодові дерева і ягоди, так що до краси додається відчутна користь в плані збору свіжих фруктів в період плодоношення.

Петунія, сурфінія, декоративний тютюн і очитки також будуть чудово виглядати на терасі, якщо їх розмістити в певному порядку. Головне, не забувати вчасно підгодовувати і поливати рослини, адже їх коренева система не може самостійно добути з грунту всі необхідні мінеральні речовини і вологу. Важливий момент проектування терас.

Тераси потрібно проектувати таким чином, щоб тінь від підпірних стінок не перешкоджала росту рослин. Це дозволить досягти головної мети терасування - створення неповторного і оригінального ландшафту на своїй дачній ділянці!

Рассказать о статье