ЗАТИРКА ШВІВ ТРОТУАРНОЇ ПЛИТКИ

Май 26, 2020
рулонный кровельный

Особливість покриття з тротуарної плитки - наявність великої кількості швів. Від якості виконання і стану швів залежить працездатність, довговічність і естетика всього покриття.

Качественная Укладка тротуарной плитки профессионалами.

Шви між тротуарною плиткою виконують такі функції:

Забезпечують проектне положення каменів мощення в покритті. Це особливо актуально для клінкерної або гранітної бруківки. З причини того, що геометрія виробів може бути досить різною, то за допомогою швів нівелюються відхилення в розмірах виробів.

Запобігають ушкодженню тротуарної плитки. Укладання плитки без швів не допускається, так як це призводить до пошкодження плитки в результаті силових або температурних деформацій. У вибропрессованной плитки цьому також сприяють бетонні просвітників швів або «русти» на бічній поверхні виробів.

Розподіляють горизонтальні зусилля з навантажених елементів на суміжні. За допомогою матеріалу заповнення швів покриття з тротуарної плитки зв'язується в єдине ціле. Наприклад, при гальмуванні автомобіля в роботу на зрушення включаються сусідні плитки.

Забезпечують водопроникність або непроникність покриття. Це залежить від способу відведення води: з поверхні або через дренажний підставу. Від того, як якісно відводиться вода з тротуарної плитки, залежить її довговічність. В іншому випадку, волога буде проникати в тротуарну плитку, взимку замерзати і руйнувати її.

Виконують естетичну функцію. За допомогою кольору шва можна добиватися різних візуальних ефектів, підкреслити геометрію плитки. Правильно виконані шви запобігають ріст бур'янів. Існують і «зелені шви» зі спеціально посадженим газоном.

Рассказать о статье