Лиття під тиском та його значення у сучасній промисловості

Июль 28, 2022

Технологія лиття під тиском є найбільш популярним і широко застосовуваним рішенням в індустрії переробки пластмас. Він може використовуватися для готових деталей будь-якої форми. Лиття під тиском широко використовується для багатьох деталей, що використовуються в повсякденному житті. Що саме є технологією лиття пластмас на ТПА під тиском? Ознайомтеся із його основними перевагами.

Як відбувається лиття під тиском?

Технологія лиття під тиском існує багато років. Обладнання, що дозволяє його використовувати, постійно вдосконалюється та адаптується до нових видів пластику, а також до потреб різних галузей промисловості.

- Лиття під тиском передбачає введення пластифікованої пластикової суміші у форму. Це відбувається при заданому тиску та температурі. Для досягнення потрібної консистенції суміш підігрівають попередньо. Потім він уводиться в заздалегідь підготовлену форму. Після охолодження виходить наперед спроектована форма", - пояснює фахівець компанії PRONAR Sp. z o.o.

Використання прес-форм дозволяє отримати практично будь-яку форму, яка була розроблена заздалегідь. Кожна форма розробляється індивідуально, залежно від потреб, переваг замовника та умов, у яких вона використовуватиметься. Як правило, лиття під тиском використовується для великосерійного виробництва.

Лиття під тиском - обладнання найважливіше

Весь процес лиття під тиском ґрунтується на роботі двох ключових компонентів. До них відносяться:

машина для лиття під тиском,

ливарної форми.

Машина для лиття під тиском - це пристрій, основним завданням якого є пластифікація та подача пластичної маси у підготовлену форму. Сьогодні використовуються шнекові машини для лиття під тиском, які мають набагато більшу робочу ефективність, ніж поршневі машини для лиття під тиском. Прес-форми, які запресовується маса, зазвичай складаються з двох частин. Один кріпиться до столу постійної частини машини для лиття під тиском, а інший переміщається разом з рухомою частиною машини, яка відкривається, дозволяє витягувати готовий виріб.

Яка роль тиску у литті під тиском?

Правильне формування за допомогою пластичної маси стає можливим завдяки застосуванню певного тиску. Це дозволяє витіснити масу у форму. Якщо тиск занадто низький, кінцевий продукт може вийти неповним, тому що в цьому випадку може бути введено недостатньо маси. Якщо під час лиття під тиском використовується занадто високий тиск, форма може відкритися в процесі заповнення або можуть виникнути негарні викиди.

Лиття під тиском допомагає у виробництві пластмасових деталей. Коли матеріал нагрівається до певної температури і заливається у форму за допомогою лиття під тиском, можна отримати практично будь-яку форму. Завдяки проектуванню форми можна створювати як великі деталі, так і дуже дрібні та деталізовані.

Рассказать о статье