Ви будуєте лазню, плануєте купити чи замовити кватирку у найближчій майстерні. Або навіть купити готове вікно потрібного розміру на будівельному ринку. Але річ у тому, що далеко не кожна віконна компанія здатна виготовити відповідні для парної вікна. Вікно в лазні - не одно вікно в будинку або на дачі. Занадто жорсткими будуть умови експлуатації: великі перепади температури та вологості, випадкове попадання води на розігріте скло. Якісні вікна для лазні можна придбати на сайті saunashop.com.ua
А чи потрібно вікно в парилці лазні?
Так. Він має як мінімум дві важливі функції. Перша – пряма утилітарна – це залпове провітрювання (коли потрібно швидко впустити свіже повітря). Друга – природне освітлення. Зрозуміло, що навіть у найпростішій дачній лазні є електрика, але раптове її відключення не виключено. Навіть крихітна кватирка дасть світло і допоможе не обпектися в непроглядній темряві. А тим, кому пощастило з видовими точками на ділянці (див. фото вище), вікно в парній додасть атмосферності та настрою.
Чому не можна ставити у лазню звичайне вікно?
У будь-які інші приміщення лазні можна поставити "звичайні вікна" - особливе потрібно саме для парної. Температура повітря в парній може бути від +50 до +110 ° C, поряд з високою вологістю - від комфортних 40-60% до "сталеварських" 70-90%. Ще один фактор: так званий вертикальний градієнт температури – тобто різниця температури повітря на різній висоті. У лазні він може доходити до 20 ° C на метр - всі ми пам'ятаємо, що на нижніх полицях прохолодніше, ніж на верхніх.
При відкриванні кватирки зовнішнє скло з морозного повітря раптово потрапляє у жар парної та відчуває максимальні термічні навантаження.
При цьому ми точно піддаватимемо на камені (вийде різкий термічний удар). Є можливість попадання води на скло.
Зрозуміло, що ми чекаємо від вікна розумного терміну служби. Але насамперед воно має бути безпечним (скло повинне витримати високі температурні навантаження, ручка не повинна обпікати, матеріал профілю – бути нетоксичним тощо).
Що важливо
1. Врахувати всі вимоги до звичайної кватирки: загартоване скло, ручка з накладкою. Вікно монтується не вище за рівень дверей і досить глибоко.
2. Конструкція віконного блоку повинна мінімізувати перепад температури на внутрішньому склі. Для цього добре підходить скандинавська двостулкова конструкція.
3. Віконні петлі з нержавіючої сталі . На відміну від накладних петель, коли велика металева пластина лежить поверх рами — петля має невеликий розмір. Площа конденсації вологи мінімальна. Здавалося б, нержавіюча сталь практично не схильна до корозії, які проблеми? Але проблема тут не тільки у можливій іржі, а й у збереженні місця кріплення петлі до деревини. Викрутні петлі за цим показником куди вдалі за накладні варіанти.
4. Склопакет. Для повної безпеки в склопакеті стулки, що відкривається, всі скла повинні бути загартованими. Стандартні дистанційні рамки та герметик, що використовуються при виробництві склопакетів, не підходять для парних умов: вони не призначені для температури аж до 110°C. Шукайте, наприклад, варіант з дистанційною рамкою із термостійкого спіненого силікону фірми Edgetech – він витримує температуру до 121°C. Також під час виробництва необхідно використовувати термостійкий герметик.
5. Віконні ущільнювачі. Усі ущільнювачі віконного блоку повинні витримувати високу температуру до 110°C. Як правило, це силіконові ущільнювачі.
Важливо: Під час монтажу вікна необхідно простежити, щоб пароізоляція вікна була замкнута на пароізоляцію парної. В іншому випадку псуватимуться як утеплювач віконного монтажного шва, так і стіновий утеплювач навколо вікна. Для інструментальної оцінки якості пароізоляції найрозумніше використовувати метод BlowerDoor. У разі заповнення шва монтажною піною зверніть увагу, щоб верхня межа температурної стійкості піни була не нижче 110°C, а також на ступінь її екологічності (клас емісії шкідливих речовин).