Вініловий сайдинг потрібно монтувати в суворій відповідності з інструкцією, щоб він не постраждав від сильного вітру, і високих або низьких температур.
Наши голые красотки помогут вам расслабиться.
Підготовка поверхні перед установкою сайдингу
Це найбільш складна і важлива процедура, від якої багато в чому залежить майбутній зовнішній вигляд будівлі.
Роботи з підготовки поверхні:
Демонтаж водостічних труб, ліхтарних кріплень, віконниць і ін.
Демонтаж старих оздоблювальних матеріалів, якщо вони перешкоджають монтажу сайдингу.
Установка обрешітки по всій поверхні стін будівлі.
Розрахунок кількості матеріалу
Як і будь-яке будівництво, установка сайдингу передбачає складання креслення, який допоможе точніше визначити кількість необхідного матеріалу і уникнути помилок при розкрої.
Розрахунок проводиться за наступною схемою: взявши суму площ всіх стін, потрібно відняти від неї двері і вікна, додати до отриманого результату 5-10% на відрізи і нахлести. Цю цифру розділити на 7,5 - кількість м2 сайдингу в одній упаковці. Результат слід округлити в сторону збільшення.
кріплення сайдинга
1. Встановлюється решетування.
Якщо стіни будівлі нерівні, вирівнювання здійснюється за допомогою зменшення розмірів рейки або використання фанерних або дерев'яних прокладок.
Дерев'яні стіни, якщо вони попередньо вирівняні, не вимагають обрешітки.
Для кам'яних і цегляних поверхонь більше підходить дерев'яна рейка 4х6 см, оцинкований профіль або планки ПВХ.
Рейки монтуються на видаленні 35-40 см одна від одної. Також встановлюються вони навколо вікна, двері, по кутах, а також по верху і низу зони монтажу сайдингу.
Вертикальні і горизонтальні рейки можна щільно з'єднувати між собою, це перешкоджає циркуляції повітря в подсайдінговом просторі.
Вертикальна облицювання сайдингом проводиться на вертикальну обрешітку, горизонтальна - на горизонтальну.
2. Монтаж панелей.
Починають монтаж сайдингу з установки фурнітури: внутрішніх і зовнішніх кутів, стартового профілю, J-профілю і т.д. Установка панелей починається знизу вгору.
Облицювання проводиться в першу чергу в місцях посиленого навантаження, якими є вікна, двері, ворота та ін. Слід уникати з'єднання сайдінгових панелей в цих зонах.
Кріплення панелей виробляється таким методом, щоб не перешкоджати растяженіюсжатію матеріалу при впливі високих і низьких температур. Для цього між поверхнею панелі і капелюшком цвяха, дюбеля або шурупа залишається невелика відстань (1-2 мм), а самі елементи кріплення розташовуються в середині спеціально призначеного отвори. Не можна забивати цвяхи в планки сайдинга, від цього матеріал може руйнуватися. Стики планок розташовуються східчасто, мінімальна відстань між з'єднаннями має бути 50-60 см.
Інструменти для монтажу
Для установки панелей сайдинга потрібні: ножівка по металу, молоток, рівень, рулетка, крейда або олівець. А також ножиці по металу, інструмент для нанесення насічок (ніж), перфоратор. Щоб прискорити різання матеріалу можна використовувати ручну або стаціонарну циркулярну пилку.
Установка сайдинга в зимовий час
Не рекомендується встановлювати сайдинг при температурі нижче -5. А температура -15 вважається межею навіть для професійних монтажників. На морозі сайдинг втрачає пластичність і стає дуже крихким, тому слід працювати з ним украй обережно. В цей час краще використовувати для різання НЕ ножиці по металу, а диск з дрібним зубом.
Слід залишати допуск на розширення сайдинга не звичайні 6, а 10 см. Перед монтажем матеріалу треба дати відлежатися при вуличній температурі 3-4 години.