Недосвідченому покупцеві легко загубитися серед різноманіття пропозицій на ринку - провідні виробники пропонують і стаціонарні, і мобільні фільтри різної продуктивності і вартості. Який же вибрати? Насправді однозначно відповісти на це питання не можна: кожен тип фільтрів має і достоїнства, і недоліки. Вибір потрібно робити виходячи з ваших потреб.
Качественные фильтры для воды представлены на сайте по самые выгодной цене.
Фільтр-глечик
Найпоширеніший тип фільтра, дозволяє очистити воду від багатьох видів домішок. Зовні виглядає як звичайний пластиковий глечик зі спеціальною касетою всередині, буде доречним на будь-якій кухні.
До переваг цих фільтрів можна віднести їх невисоку вартість, вірніше, найнижчу серед усіх видів. Також важливими якостями такого виробу є його компактність і мобільність - фільтр можна взяти на дачу або навіть очистити воду з джерела в лісі. Фільтр-глечик не потрібно підключати, він не вимагає установки, легкий у використанні - з цим пристроєм впорається навіть дитина. Крім того, за допомогою різних картриджів можна підлаштувати виріб під очистку конкретного типу води.
Втім, і наявність недоліків у фільтрів-глечиків теж не можна заперечувати: малий ресурс, через що картриджі необхідно міняти не рідше, ніж раз в два-три місяці; низька швидкість фільтрації (0,2-0,4 л / хв); невеликий обсяг глечика - щоб налити в чайник відфільтровану питну воду, доведеться чекати від чотирьох до десяти хвилин, а процес наповнення чистою водою великої каструлі для супу займе ще більше часу.
В цілому фільтр-глечик значно ефективніше звичайного кип'ятіння. Пристрій простий в експлуатації і може використовуватися як вдома, так і на дачі. З недоліків можна виділити лише те, що для великої родини обсягу глечика може просто не вистачити.
Фільтр проточного типу
Як випливає з назви, цей тип фільтрів здатний очищати воду безперервним потоком: звичайно, натиск рідини буде не такий високий, як у крані, але наповнити каструлю або келих водою ви все одно зможете досить швидко.
Настільні
Такий виріб зовні виглядає як невелика ємність, яка зазвичай розташовується біля раковини і підключається до крана.
Іноді до настільного типу відносять не підключаються до крана фільтри, схожі за своєю суттю з фільтрами-глечиками, але більш об'ємні і габаритні.
Насадки на кран
Ці недорогі і компактні фільтри зазвичай застосовуються в тих випадках, коли дуже важливо зберегти вільний простір на кухні. Спеціальна насадка надівається прямо на водопровідний кран.
Важливою перевагою насадок є їх мобільність - такий фільтр можна взяти з собою або за непотрібністю прибрати в шафу. Більш того, вони недорогі і досить прості у використанні. Втім, недоліків набагато більше: дані фільтри відрізняються невисоким ступенем очищення, невеликим ресурсом (в порівнянні з іншими проточними фільтрами) і низькою продуктивністю (близько 0,2 л / хв).
В цілому фільтри-насадки можна використовувати для отримання невеликої кількості чистої води, але все ж навіть у своєму класі недорогих компактних фільтрів вони дещо поступаються традиційним глечиків по зручності.
Стаціонарні (під раковиною)
Це найпотужніша і дорога різновид фільтрів, які, як правило, монтуються в тумбу під раковиною. У комплекті з системою поставляється кран, який встановлюють поруч зі звичайним. Такий фільтр традиційно має кілька ступенів очистки: комбінуючи різні картриджі, можна самостійно підібрати систему фільтрації, здатну впоратися з поставлені вами завданнями (наприклад, з очищенням від іржі, хлору, з пом'якшення води, збагаченням її фтором і так далі).
У цю ж групу входять і високоефективні фільтри зі зворотним осмосом - очищення в них відбувається за рахунок мембрани, яка пропускає молекули води, але не дає пройти мікробам, бактеріям і шкідливих речовин.
До переваг стаціонарних фільтрів відносять найвищу ступінь очищення - до 99% (для систем зворотного осмосу). Також великим плюсом подібного обладнання є його довговічність: середній ресурс такого фільтра 5000-10 000 л, тобто використання виробів без заміни витратних матеріалів може бути досить тривалим - до одного року. Нарешті, це просто зручно: в будь-який час можна отримати кришталево чисту питну воду з-під крана без перемикання шлангів, переливання води і очікування.
Недоліком стаціонарних моделей є більш складний у порівнянні з іншими видами монтаж, відсутність мобільності. Деяких відлякує відносно висока вартість фільтрів. Втім, досвідчені користувачі вважають витрати виправданими - з урахуванням рідкісної заміни витратних матеріалів стаціонарні фільтри виявляються незначно дорожче більш простих різновидів такого обладнання. Варто пам'ятати про особливості фільтрів зі зворотним осмосом: після них вода за своїм хімічним складом стає близька до дистильованої. Тому експерти рекомендують використовувати додатково картридж-мінералізатор, щоб уникнути вимивання корисних речовин з організму. Оригинал статьи: https://www.kp.ru/guide/kakoi-fil-tr-dlja-ochistk...