На сьогоднішній день практично будь-яку будівлю оснащено сучасними системами видалення забрудненого повітря - витяжними пристроями. Однак, дуже часто трапляється так, що дане чудо техніки дає збої і не справляється зі встановленою завданням. Пов'язані подібні події найчастіше з неправильним підбором вентилятора - основної частини витяжки. Справа в тому, що вентилятор, що володіє неприйнятною для даного приміщення потужністю схильний до ризику створення зворотної тяги, яка обов'язково викине всі нечистоти вже обробленого повітря в зворотному напрямку. Саме тому, щоб уникнути таких неприємних ситуацій, необхідно з відповідальністю підійти до вибору систем вентиляції, а перш за все - навчитися розрізняти їх види.
Вам розповість УЗІнформ як ризикнути і побудувати свій бізнес на нерухомості.
На даний момент існує кілька класифікацій вентиляційних систем.
Перша і основна група - витяжки, що розрізняються за способом переміщення повітря: природна і штучна вентиляція.
Природна вентиляція має на увазі собою мінімум витрат, а також довговічність і практичність, адже здійснюється вона самим елементарним способом - за рахунок проникнення повітря у всілякі «нещільності» дверних і віконних прорізів приміщення. Видаляється повітря відповідно через вентиляційні канали і решітки базових витяжок. Однак, подібна вентиляція не позбавлена недоліків: дуже вже вона схильна до впливу зовнішніх факторів і погодних умов, починаючи від температури, яка відображається на термометрі і закінчуючи швидкістю і напрямком вітру.
Вентиляцію штучну, як не складно здогадатися, застосовують лише там, де природна просто-напросто «не справляється». Робота таких систем здійснюється, як правило, за допомогою 4 основних елементів: базового корпусу, вентилятора, фільтра і нагрівача. Безсумнівна перевага механічної вентиляції - її широка функціональність, не схильна до впливу навколишнього середовища.
Ще однією популярною класифікацією вентиляційних систем сучасності є їх поділ за призначенням на витяжну і припливну відповідно.
Основна функція припливної системи - подача повітря, що пройшло попередню підготовку, безпосередньо в приміщення. Подібна підготовка, до слова, може мати на увазі як просте очищення, так і додатковий підігрів / охолодження в поєднанні зі зволоженням. Виведення ж повітря в подібній установці відбувається вже за рахунок каналів природної вентиляції.
Витяжна вентиляція, в свою чергу, може виконувати подвійну функцію: природне очищення повітря від забруднень в поєднанні з прискоренням роботи природної системи вентиляції. Вентилятор, встановлений на певну потужність, здатний викачувати і поставляти повітря в строго заданому обсязі.
Однак, найбільш оптимальним варіантом для приміщення є змішаний тип вентиляції - приточно-витяжна, яка при рівній продуктивності кожної з них дозволяє регулювати кількість повітря, що подається, а разом з тим і температуру всередині будівлі. Отже, вибір вентиляції для житлового приміщення може бути обумовлений безліччю факторів, які обов'язково необхідно враховувати при виборі і установці системи: це допоможе уникнути зайвих витрат коштів і часу.