Дах є одним з найбільш важливих елементів будови, будь то житловий будинок, виробничий цех, адміністративне або торговельну будівлю. І якість даху багато в чому залежить від того, які і у кого придбано будівельні матеріали. Дуже добре, що в асортименті магазинів можна знайти продукцію, здатну відповісти будь-яких потреб (і за ціною, і за якісними характеристиками, і по дизайну). Однак є одне «АЛЕ»: на жаль, не всі продавці пропонують дійсно надійну і якісну продукцію. Природно, використання таких виробів при облаштуванні покрівлі через якийсь час може стати причиною ряду проблем і складнощів, які вимагають додаткових вкладень коштів.
Вы можете Купить дедик зайдя на сайт.
В рамках цього матеріалу ми постараємося дати дві поради про те, як вибирати покрівельні матеріали.
По-перше, велике значення має авторитет і досвід продавця. Можна виділити кілька способів, які допоможуть дізнатися цю інформацію. Найпростіший - відвідати офіційний сайт магазину або постачальника. Відповідальна фірма відображає на своєму інтернет-ресурсі всю інформацію, яка може виявитися корисною потенційним і діючим клієнтам.
На що варто звернути увагу? На опис продукції, виробників, видів послуг, наявність сертифікатів від виробників, відгуки, гарантії і так далі. Варто звертати увагу на будь-яку дрібницю.
Однак сайт - це не єдине джерело інформації. Обов'язково рекомендується пошукати інформацію на тематичних форумах, блогах, в соціальних мережах, сервісах з відгуками і так далі. Все це дозволить скласти максимально повне уявлення про продавця.
По-друге, дуже важливо уважно підійти до вибору покрівельного матеріалу. Як вже говорилося, він представлений у величезному асортименті (пропонується і керамічна черепиця, і металочерепиця, і шифер, і м'які матеріали, і багато-багато іншого).
Для початку рекомендується визначитися з бюджетом, так як вартість матеріалів може дуже істотно відрізнятися. Потім необхідно вивчити характеристики кожного з видів і зрозуміти, який саме потрібен для зведення того чи іншого споруди. Наприклад, для деяких об'єктів керамічна черепиця буде марною тратою грошей, тим часом, якщо мова йде про хороше містом будинку, вона може стати відмінним вибором. Крім того, якщо є така можливість, рекомендується провести візуальний огляд продукції і заздалегідь обговорити ризики при доставці або монтажі.
Сподіваємося, ці два ради допоможуть зробити правильний вибір і знайти саме ту продукцію, яка підходить за зовнішнім виглядом, якістю і вартістю.
Щоб не знесло дах
Точно так же, як наряд людини не буде повним без шапки, так і вдома необхідна хороша якісна дах, яка буде захищати його від дощу або снігу, не даючи воді проникнути всередину житла. Для даху не годяться звичайні будматеріали, використовувані для зведення стін і перекриттів, оскільки вони або недостатньо стійкі до вологи, або дуже важкі.
Тому для пристрою дахів використовуються спеціальні покрівельні матеріали, основними якостями яких є міцність, легкість і стійкість до впливів навколишнього середовища: інтенсивному ультрафіолетовому випромінюванню, значних перепадів температури і високої вологості.
Матеріали для покрівлі дахів можуть бути твердими (черепиця, метал, шифер, сланець) або м'якими (рулонні матеріали, бітумна черепиця). Окремо стоїть натуральна сировина - солома, очерет, дерево - використовується в основному в дизайнерських цілях і не дуже практичне, щоб застосовувати його для пристрою довговічною і міцної покрівлі. Вибір покриття, як правило, обумовлений конструкцією будинку, естетичними міркуваннями, а також в чималому ступені - вартістю того чи іншого варіанту, причому останній фактор в умовах бюджетного будівництва може бути переважаючим.
Тому більш доцільно групувати покрівельні покриття по цінових сегментах, використовуючи звичні визначення: економ клас, стандарт і еліт. У перший з них, економ-клас, входять рулонні матеріали (толь, руберойд і пергамін), шифер і різні види профнастилу.
Практично всі вони мають невелику вагу і можуть використовуватися для будівель будь-яких видів, від капітальних кам'яних або цегельних будівель до легких каркасних будівель. Рулонні матеріали часто використовуються як підкладка для укладання фінішного покриття, оскільки вони володіють прекрасними гидроїзолірующимі властивостями.
У перелік покрівельних матеріалів класу стандарт входять металева, бітумна та піщано-цементна черепиця. Перші два види покриття характеризуються великою легкістю і широко використовуються сьогодні в будівництві для покриття будь-яких будівель. Застосування цементно-піщаної черепиці обмежена її чималою вагою (до 50 кг на квадратний метр.), Що вимагає наявності масивного фундаменту, міцних стін і досить потужною кроквяної конструкції, зате вона краще захищає будівлю від перегріву влітку і більш стійка до екстремальних показниками температури.
Покрівельні покриття елітного класу - це керамічна черепиця, мідні листи будь-якого профілю і натуральний сланець. Всі вони мають високу довговічність, вимірюється навіть не десятиліттями, а століттями, і чудовими іншими характеристиками. Використовуються вони для дахів будівель, призначених для тривалого користування: громадських будівель, релігійних споруд, а також елітного житла.