Який покрівельний матеріал краще вибрати? Солідний або дешевше, надійний або не дуже, легкий або важче? Відповісти окремо на кожній із цих питань можна не роздумуючи. Але в житті відповідати на них припадає в комплексі, при цьому по ходу виникає цілий ряд інших: як повинен виглядати покрівельний матеріал, який колір краще? Отримати від продавців об'єктивну інформацію щодо покрівельного матеріалу буває досить важко - кожен продавець хвалить свій товар і не хоче рекламувати конкурента. У цій статті ми ознайомимо вас з основними якісними характеристиками покрівельних матеріалів, а вибір - за вами.
Качественные Клейкие ленты от производителя по очень выгодной цене.
Скільки повинен важити покрівельний матеріал?
Чи дотримувалися ви вага покрівельного матеріалу, при закладанні фундаменту, зведенні стін, кладці перекриттів? 1 квадратний метр натуральної черепиці важить 40-60 кг. Це в 5-10 разів важче м'якої черепиці (від 6 до 8 кг) і в 10-15 разів важче металочерепиці (від 3,5 до 4,5 кг). Цементно-піщану черепицю теж легкою не назвеш, її вага становить 20- 30 кг. Стіни, перекриття та фундамент повинні мати запас міцності, а крокви - зводитися відповідно до рекомендацій виробника покрівельного матеріалу. Якщо ці умови ви не врахували або спочатку відмовилися від таких додаткових витрат, то зі списку відразу можна викреслити важкі покрівельні покриття. Вага покрівельного покриття робить істотний вплив на вартість робіт, до того ж такі матеріали коштують значно дорожче.
Наскільки довговічний покрівельний матеріал?
Старі будинки і замки, які простояли не одне століття, вселяють велику повагу. Застава такого успіху - використання довговічних будівельних і покрівельних матеріалів. Правда, таку довговічність сучасна доктрина на перше місце не ставить, перш за все тому, що життєвий термін будь-якої будівлі правильніше розглядати в сукупності з комунікаціями - водопроводом, каналізацією. Проте, в певній мірі довговічність матеріалу для покрівлі - проблема важлива. Іноді вам може попастися реклама, в якій терміни заявляються в 50 або навіть 100 років. Не завжди це є просто рекламним трюком.
Справа в тому, що теоретично, при певних умовах, покрівельний матеріал може простояти і такий тривалий час. Головне тут - врахувати особливості клімату. Саме тому термін гарантії на покрівельні матеріали за кордоном часто відрізняється від гарантійних термінів в Росії: наш клімат для покрівельних матеріалів вважається екстремальним. Особливо в зимовий час, коли температура знаходиться, як правило, нижче нульової позначки. Так як при замерзанні волога на даху розширюється, то верхній шар покрівлі при наявності в ньому пір і щілин починає руйнуватися.
Ще один основний фактор - вплив на покрівельний матеріал ультрафіолету. Особливо сильно ультрафіолет впливає на бітум: він втрачає пластичність і в результаті тріскається. Але вицвісти можуть багато барвники для покрівельного матеріалу, які зараз використовуються чи не у всіх типах покрівлі. Також виробники звертають увагу на вологість і екологічну чистоту навколишнього середовища, де покрівельний матеріал буде використовуватися. Іноді виробники взагалі не дають гарантії на покрівельні матеріали для Росії, при цьому в рекламі вказуються американські і європейські гарантійні терміни.
Все вищесказане дає зрозуміти, чому в Росії натуральна черепиця не настільки поширена, як в Європі - якщо не застосовувати глазур, скоро покрівля почне руйнуватися. У той же час при використанні бітумних матеріалів (таких, як ондулін ( єврошифер ) і м'яка черепиця ) необхідна спеціальна захист від ультрафіолету - мінеральна крихта або барвник. Склавши всі ці фактори, дуже складно визначити більш-менш точний термін, який вам прослужить покрівельний матеріал. Припускати можна лише відносні величини. Наприклад, можна розраховувати на пристойний термін служби, кажучи про натуральній черепиці з глазурованою покриттям.
Металочерепиця досить добре зарекомендувала себе в якості довговічного покрівельного матеріалу. У більшості випадків у бітумної черепиці є всі шанси прослужити досить довго. Але варто зазначити, що до уваги береться металочерепиця і м'яка, натуральна черепиця лише гідної якості. Єврошифер і оцинкування можна віднести скоріше до покрівельних матеріалів економ-класу, так як через відсутність хорошого захисного покриття на зразок полімеру або мінеральної крихти термін їх служби досить обмежений.
Вартість покрівельного матеріалу
Людину, яка не визначився з вибором покрівельного матеріалу, буде цікавити розкид цін на різні види покрівельних матеріалів. Якщо ж покрівельний матеріал обраний, то ціна буде варіюватися в залежності від його внутрішньовидових відмінностей. Ціна на металочерепицю залежить від країни виробника, товщини металу і типу захисного покриття. На вартість бітумної черепиці впливає фірма-виробник, причому кожна фірма випускає кілька різновидів цього матеріалу, які відрізняються кольором і формою. У випадку з єврошифером ціна також коливається в залежності від виробника, а якщо врахувати, що в нашій країні єврошифер називають «ондулином», то можна точно назвати, де він коштує найдорожче. Незважаючи на те, що для ринку покрівельних матеріалів важливою є позиція рубля,
Вибравши покрівельний матеріал, покупець намагається знайти якомога нижчу ціну на ринку. Зрозуміло, його цікавить як ціна самого покрівельного матеріалу, так і вартість роботи по його укладанні. Але часто з поля зору покупця упускається цілий ряд додаткових елементів і робіт. Але ж за рахунок таких «дрібниць» кінцева вартість покрівельних матеріалів і робіт з укладання покрівлі може зрости в 2 і більше разів. При укладанні покрівлі це можуть бути такі елементи, як ендови, ковзани, водозливна система, гідроізоляція, карнизи і багато інших. До додаткових робіт можна віднести монтаж дерев'яної обрешітки, гідроізоляції, водостоку. Сюди також включаються витратні матеріали (інструменти, кріплення і т. П.) І транспортні витрати. Це має слабку, але досить помітний вплив на вартість покрівлі.
Візьмемо, наприклад, покрівлю, яка в проекції є квадрат 10х10 м. Якщо у нас буде один скат, коник в цьому випадку не потрібен, водостічна система тут піде всього по одній стороні (10 метрів). Якщо покрівля двосхила, то коник буде довжиною 10 метрів, а ринву пройде з двох сторін - 20 метрів. Для четирехскатной покрівлі знадобиться вже близько 25 м коника, а водостік простягнеться по всьому периметру, т. Е. Складе 40 м. Ці найпростіші розрахунки показують, що загальна вартість одного метра покрівельного матеріалу для кожного прикладу виявиться різною.
Навіть якщо не включати до витрат гідроізоляцію і вентиляцію покрівлі , ціна на комплект покрівлі буде до двох разів вище, ніж ціна тільки самого покрівельного матеріалу. А адже дах ми взяли дуже просту. Розбіжність у вартості покрівельного матеріалу і комплекту для більш складних дахів збільшується.