У другій половині минулого століття стали забувати про таких покрівельних покриттях, як солома, дранка і дерен. Все це пов'язано з тим, що перед кожним виробника покрівельних матеріалів постало завдання: поєднувати в нововведенні матеріалі надійні гідроізоляційні якості, довговічність і ефективність виробництва. Так в кінці 20 століття в асортимент покрівельників увійшли такі покрівельні матеріали, як металочерепиця, бітумна черепиця, композитна черепиця та (куди без нього) ондулін.
Купить Клейкие ленты от производителя вы можете на сайте не выходя из своего дома.
Дерн, солома і дерев'яна дранка сьогодні зустрічаються в якості покрівель вкрай рідко, хоча вони не зникли зовсім. Такі матеріали об'єднує їх загальна властивість - вони створені природою. Сьогодні такі екзотичні матеріали придбали в очах домовласника нове, колись невластиве їм якість - оригінальність.
При цьому, в Європі в кінці 20 століття архітектори і будівельники повернулися до природних покрівель на новому технологічному рівні, що дозволило розширити сферу застосування таких матеріалів. Така технологія назвалася "інверсійної покрівлею" , яка завоювала серця архітекторів, що створюють шедеври в мегаполісах. У містах "зелені покрівлі" часто використовують для озеленення дахів промислових підприємств, багатоповерхових будинків та ін. За даними вчених, секція "зеленої покрівлі" з трави площею 150 м2 забезпечують потребу в кисні для ста чоловік. Покрівля з газоном площею 48 м2 здатна виробити стільки ж кисню, скільки і одне дерево з широкою кроною.
До переваг зеленої покрівлі можна віднести:
захист гідроізоляції покрівлі від УФ випромінювання, яке згубно впливає на бітумні матеріали
захист даху будинку від перепадів температур і, в літні меcяцев - перегріву
присутність озеленення покрівлі покращує її теплоізоляційні властивості
зниження температури повітря в містах
покращує екологію міста і міського клімату
підвищує вироблення кисню в атмосферу
підвищує вологість повітря
виключає поширення вогню по покрівлі під час пожежі
дарує можливість зробити на дахах будинків відкриті місця для відпочинку та релаксірованія.
Варто відзначити, що присутні деякі складності реалізації проектів зелених покрівель в російських умовах - це висока їх вартість, кліматичні умови (присутність холодної зими і часто рясних снігопадів), браком досвіду російських покрівельників (для Росії все ж традиційною є бітумна покрівля і металева покрівля). У всіх випадках будівництво дернової покрівлі або покрівлі з газоном, або інверсійної покрівлі вимагає залучення часто сил і знань висококваліфікованих людей.